Uyum Haftası ve Okulda İlk Günüm Etkinlikleri

Okulda İlk Günüm Etkinlikleri

Uzun Bir Süreden Sonra Okulda İlk Günüm Heyecanı

Uzun bir aradan sonra okullarımız tekrar yüz yüze eğitime açılıyor, çok mutluyuz, yepyeni minik anaokulu ve artık ilkokula geçen diğer sevgili öğrencilerimizle buluşuyoruz. Onlarla keyifli ve kaliteli zaman geçirmeyi eminiz ki sizler de bizim kadar çok özlediniz.

Okulda ilk günüm diyen öğrenciler gibi heyecanlı mısınız?

Birçok öğretmen bu büyük günü hevesle karşılayacak ve içi heyecandan kıpır kıpır olacak, ancak okulda ilk günüm veya uyum haftası da denilen bu zaman aralığının aynı zamanda onları korkutan kaçınılmaz bir zorluk olduğunu da biliyoruz. Proll Boyama kağıdı ekibi olarak sizlerle aynı heyecanı paylaşıyor ve bu özel zaman için derlediğimiz bazı ilk gün etkinliklerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Umarız sizleri rahatlatacak güzel bilgilerle dolu bu yazımızı beğenirsiniz.İlk hedefimiz öğrencileri tanımak olmalı bu nedenle sınıfınızda Ne-Nerede oyununu oynayabilirsiniz. Bir eşini sakladığınız cismin sınıfınız içerisinde nerede olduğunu sorabilir, öğrenci davranışlarını gözlemleyebilirsiniz.

İkinci seçenek olarak hazırladığınız tatil davranışları kartının hangilerinin öğrencileriniz tarafından yapıldığı öğrenebileceğiniz bir soru-cevap etkinliği onlar hakkında genel bir bilgiye sahip olmanıza, isimlerini öğrenmenize faydalı olacaktır.

Onlar da sizi tanısın.

Öğrencilerinizin de uyum haftasında sizi tanımasına izin verin, onlarla beraber özellik anlatımları veya otoportre çizimleri gibi etkinlikler yaparak bu etkileşimden onlarından mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Okul Öncesi El İzi Etkinliği

Uyum Haftasında Renklerin Dünyasına Hep Beraber Yolculuk Yapın.

Renkler okul öncesi öğrenci grubu için çok önemlidir, birçok kavramı renkler aracılığı ile anlar ve eşleştirirler bu nedenle okulda ilk günüm etkinliklerinde boyama etkinlikleri oldukça fazla tercih edilebilir.Bu etkinlik için dilerseniz “merhaba05” kupon kodunu kullanarak her türlü boyayı rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerimizden Okulumda İlk Günüm temasını seçebilir, okulunuzun ismini bu dev boyama kağıdı üzerine yazdırarak, öğrencilerinizin okulunuzu tanımasını kolaylaştırabilirsiniz.

Yine benzer bir etkinlik olan El İzim ile öğrencilerinizin boş bir kağıda el izlerini çıkarmasını öğretebilir ve daha sonra öğrencilerinizin yerlerini değiştirerek birbirlerini tanımalarını hızlandırabilirsiniz.

Dilerseniz bu etkinlikte kullanmak için oldukça uygun olan 5 veya 10 metre uzunluğunda olan ve üzerinde hiçbir çizim bulunmayan Boş Proll ürünlerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Okul öncesi, okulda ilk günüm etkinlikleri için uyum haftası tanışma oyunlarından da faydalanabilirsiniz.Örneğin; Parmak oyunları ile şarkı söyletme, kukla tiyatrolarını kullanarak tanışma faaliyeti düzenleme veya sene boyunca yetiştirmek üzere saksıya sınıf çiçeği dikme gibi farklı ve yaratıcı uygulamalarla öğrencinin okula uyumuna yardımcı olabilirsiniz.

Sizler için faydalı olacağını düşündüğümüz yazımızın sonunda küçük bir hatırlatma da yapmak isteriz. Küçük öğrencilerimizin çok kırılgan ve düşünceliler onları bu heyecanlı günlerinde zorlamamalıyız, etkinliklere uyumunda gönüllülük esasını aramalı ve çekingen, kaygılı öğrencilerimizi etkinliklere katılmaya zorlanmamalıyız.

Başarılı bir eğitim – öğretim yılı diliyoruz.